Aдвoкaт Рівне послуги адвоката м.Рівне

 

Розірвання шлюбу та стягнення аліментів - развод, расторжение брака и взыскание алиментов
Існують два порядки розірвання шлюбу: позасудовий та судовий.

 

Згідно ч.1 ст.105 Сімейного кодексу України (СК України) шлюб припиняється внаслідок його розірвання за спільною заявою подружжя відповідно до статті 106 або одного з них відповідно до статті 107 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.106 СК України подружжя, яке не має дітей, має право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану заяву про розірвання шлюбу.

Якщо ж один із подружжя, яке немає неповнолітніх дітей, небажає спільно з іншим із подружжя з’явитися до органу органу державної реєстрації актів цивільного стану для подання спільної заяви, то в цьому випадку зацікавленому в розірванні шлюбу доведеться подавати позов до суду, адже в позасудовий спосіб розірвати шлюб невидається за можливе.

Якщо ж у подружжя є діти, то в такому разі шлюб розривається лише в судовому порядку.

Відповідно до ч.1 ст.110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Згідно ч.2 ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Отже, якщо суд встановить, що подальше збереження шлюбу суперечить інтересам однієї із сторін або їх дітей, то в такому разі шлюб підлягає розірванню.

Згідно ч.2 ст.118 ЦПК України позивач має право об'єднати в одній позовній заяві кілька вимог, пов'язаних між собою.

Про можливість одночасно вирішення разом із вимогою про розірвання шлюбу інших вимог йдеться, зокрема, в п.4 Постанови Пленуму Верховного Суда України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» від 21.12.2007 № 11.

Позовні вимоги про розірвання шлюбу і стягнення аліментів є пов’язаними між особою, оскільки заявлені для вирішення судом між тими ж самими сторонами і виникли з однакових фактичних підстав, обгрунтовуються як правило тими ж самими доказами.

Тому, є допустимим об’єднання в одному позові вимог про розірвання шлюбу і стягнення аліментів. Однак, це прерогатива позивача. Більш поширеним є подання двох окремих позовних заяв.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно ч.1 ст. 181 СК України способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.

Відповідно до пункту 17 Постанови Пленуму Верховного Суда України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» від 15.05.2006 р. № 3 за відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом.

Згідно з ч. 3 ст. 181 СК аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька (ст. 183 цього Кодексу) або в твердій грошовій сумі (ст. 184 СК) і виплачуються щомісячно.

Згідно ч.1. ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Відповідно до ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

Згідно статті 199 СК України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Відповідно до ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує:

1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;

2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;

3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

4) інші обставини, що мають істотне значення.

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Визначений судом розмір аліментів не є незмінним протягом всього строку їх стягнення.

Так, згідно ч.1 ст.192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Тому, з часом, якщо змінилися обставини, з яких суд виходив визначаючи розмір аліментів та спосіб їх стягнення, зацікавлена сторона може звернутися до суду із відповідним позовом про зміну розміру аліментів.

Треба відзначити, що згідно ч.1 ст. 110 Цивільного процесуального кодексу України позови про стягнення аліментів, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред'являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

Тому, якщо наприклад батько дитини, проживає в іншому регіоні, то матері дитини, з якою вона проживає, не обов’язково звертатися з позовом про тсягнення аліментів за місце проживання свого бувшого чоловіка, оскільки за законом вона вправі це зробити подавши позов за своїм місцем проживання.

 

 

Додаткові фрази для пошуку: адвокати Рівне, Рівненські адвокати, потребую юридичні послуги Рівне,
потребую адвоката Рівне, надання юридичних послуг Рівне, адвокат Рівне, Рівненська область, адвокат ДТП наследство собственность уголовным делам уголовное дело опыт работы кримінальна справа нужен адвокат г.Ровно Ровно Ровенская область имущество

Обновлен 19 ноя 2018. Создан 13 апр 2014 
Free counters!